Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo jsem?

 

Jmenuju se Honza Hartman (*1982) a "su" rodák z Uherského Hradiště (Neznáte? Víno, vinohrady, Letní filmová škola), momentálně ale působím v Praze. V osobním životě sice pracuju ve službách na manažerské pozici, ale ve volných chvílích jsem spisovatel. Pokud by vás zajímalo, čemu se věnuju vedle psaní, pak mám rád archeo-astronautiku (Nevíte? Stačí zadat do Googlu Däniken) a také se s oblibou rekreačně potápím (snažím se tím překonávat své limity a strachy - rád vtipkuju, že když jsem poprvé viděl film Čelisti, bál jsem se vlézt do vany...)

V mé tvorbě pro mě byla inspirací Brownova Pavučina lží, Crichtonův Jurský park (100x lepší než film) nebo Pokud přijde zítřek od S. Sheldona. To jsou čistokrevné akční thrillery, při jejichž čtení jsem zapomínal dýchat. A to je umění, které bych se rád naučil.

O čem píšu? Začínal jsem jako autor krimi příběhů s debutovou prvotinou z prostředí italské mafie Zabiju tě bezbolestně (Akcent, 2008), kterou jsem sepsal již v 19 letech, knižně vyšla o sedm let později, a tím se splnil můj velký dětský sen.

V jedné z mých posledních knih s titulem Bohové a stvůry (Fragment, 2014) se mi podařilo obohatit žánr krimi o prvky sci-fi. Do poutavého příběhu jsem začlenil poznatky právě z archeo-astronautiky. Tato kniha sklidila úspěch u nejednoho čtenáře a kladné reakce mě motivovaly, abych vydal další thrillery, z nichž ten poslední, Krev ve stopách (Brána, 2016), boří ty nejznámější mýty evropské historie.

 

V současné době zůstávám věrný mystery thrillerům, ale aby mí čtenáři poznali mou tvorbu ještě blíže, pravidelně pro ně publikuju kapitoly do svého internetového románu Cizinka ve tvojí zemi.