Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo jsem?

 

  Jmenuju se Jan Hartman (*1982) a "su" rodák z Uherského Hradiště, momentálně ale působím v Praze. V osobním životě sice pracuju ve službách na manažerské pozici, ale ve volných chvílích jsem spisovatel. Pokud by vás zajímalo, čemu se věnuju vedle literární činnosti, pak mám rád archeo-astronautiku a také se s oblibou rekreačně potápím (snažím se tím překonávat své limity a strachy - rád vtipkuju, že když jsem poprvé viděl film Čelisti, bál jsem se vlézt do vany...)

V mé literární tvorbě pro mě byla inspirací Brownova Pavučina lží, Crichtonův Jurský park nebo Pokud přijde zítřek od S. Sheldona. To jsou čistokrevné akční thrillery, při jejichž čtení jsem zapomínal dýchat. A to je umění, které bych se rád naučil.

O čem píšu? Začínal jsem jako autor krimi příběhů s debutovou prvotinou z prostředí italské mafie Zabiju tě bezbolestně (Akcent 2008), kterou jsem sepsal již v 19 letech, knižně vyšla o sedm let později, a tím se splnil můj velký dětský sen.

V jedné z mých posledních knih s titulem Bohové a stvůry (Fragment 2014) se mi podařilo obohatit žánr krimi o prvky sci-fi. Do poutavého příběhu jsem začlenil poznatky právě z archeo-astronautiky. Tato kniha sklidila úspěch u nejednoho čtenáře a kladné reakce mě motivovaly, abych vydal další thrillery, z nichž ten poslední, Krev ve stopách (Brána 2016), boří ty nejznámější mýty evropské historie.

V současné době zůstávám věrný mystery thrillerům, ale aby mí čtenáři poznali mou tvorbu ještě blíže, pravidelně pro ně publikuju kapitoly do svého internetového románu Cizinka ve tvojí zemi.